Historická chvíle. Piráti jsou v nové vládě.

V pátek dopoledne byla jmenována nová vláda včetně tří historicky prvních pirátských ministrů. Ivana Bartoše jako vicepremiéra pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj, Michala Šalomouna, jenž převzal post ministra a předsedy Legislativní rady vlády, a Jana Lipavského jako ministra zahraničních věcí.

Tato vláda se opírá o hlasy milionů voličů, kteří jasně vyjádřili, že si pro sebe i tuto zemi přejí změnu k lepšímu. Za Piráty uděláme vše pro to, abychom toto jejich přání naplnili. A aby tak dlouho vyhlížená a vytoužená změna skutečně přišla.

Děkujeme všem, kteří se na tom jakkoliv podíleli. Piráty a Starosty volilo bezmála 840 000 lidí. To je obrovský závazek a odpovědnost, které bereme velmi vážně. Země je po vládě Andreje Babiše v krizi, jež těžce dopadá na mnoho z našich občanů. Čeká nás proto náročná práce, jsme na ni ale připraveni a společně s vládními koaličními partnery napříč resorty i Sněmovnou napneme všechny síly k tomu, abychom občanům pomohli a přispěli k rozvoji a prosperitě České republiky.

Zdravotnictví tváří v tvář COVID-19, ekonomika a energetika jsou nejviditelnější, ale zdaleka ne jediné palčivé problémy. Potýkáme se také s bytovou krizí nebo s rozevírajícími se nůžkami v kvalitě života našich občanů. Čelíme hybridním hrozbám na pozadí světové politiky a potřebujeme zkvalitnit služby státu svým občanům.

Ze svých priorit neustoupíme a budeme prosazovat nejpropracovanější program pro Českou republiku, s nímž jsme šli do voleb a který podpořily statisíce voličů.

Piráti jsou viditelným hlasem liberální politiky a svobody ve vládě. Budeme hlídat prosazování programu, nedopustíme oklešťování občanských práv a svobod a zatlačíme na transparentnost české politiky. Piráti jsou i váš hlas ve vládě.

Přejít na začátek